מה חשוב בעת בחירת

קודם כל חשוב להבהיר שלפני שנדבר על מדרגות שיש או על בחירת המדרגות, חשוב לבחור מי הספק שממנו נרכוש את מדרגות השיש!כאשר בוחרים ספק מדרגות שיש, הלקוח צריך להבין שיש צורך בספק ותיק בתחום, ספק בעל מוניטין והמלצות מלקוחות בסטטוס דומה (לקוחות פרטיים/עסקים), הספק צריך להיות בקיא בתחום הבניה ומומחה באבן ושיש שמקפיד על קריטריונים מחמירים בתחום השיש, זמן אספקה קצר במיוחד ומחירים נמוכים משאר ספקים אחרים בתחום. בהרבה מקרים הספק והשירות שהוא נותן, הכולל הסבר מפורט על הביצוע וייעוץ אדיב בעת הרכישה, מחכימים את הלקוח ומעצימים את חוויית הרכישה פי כמה וכמה, לכן חשוב לבחור בספק שמומחה בתחומו ושירותי מאוד כאחד.

התקנת

לפני הכל שיהיה ברור, חובה לבחור במתקין מקצועי על מנת שנקבל מדרגות ישרות בלי נזילות חיתוכים עקומים וכל רשלנות של פועל זול.

עכשיו אפשר להגיע לשאלה "מדוע כדאי לבחור במדרגות שיש ולא חומר גלם אחר" הבחירה במדרגות שיש תעניק לחלל המבנה מראה אלגנטי כיאה למקום מטופח ומהודר בטוב טעם וכן אסתטיות, רק אם מדרגות השיש מותקנות על ידי מתקין מקצועי המקפיד על תקן, מידות ואיכות גבוהה של התקנה.

מדרגות שיש לבית

מדרגות שיש קיימים בבתים פרטיים רב קומתיים וגם במבנים ציבוריים כמו משרדי ממשלה ורשויות מקומיות כסטנדרט. באמצעות המדרגות ניתן לעבור בין המפלסים השונים במבנה .גרם המדרגות נותן משקל רב לאיכות המבנה והחלל, עיצוב המדרגות עבר תהליך בשנים האחרונות, מצורך בסיסי בהתקנת מדרגות  על מנת לסייע במעבר למתחם  מרהיב ומהנה עבור המשתמשים בהם, שכן הטכנולוגיה היום מאפשרת חיתוך מידות ועיצובים שונים המעניקים חווית שימוש חדשנית.

קו עיצובי

חובה על הלקוח או מעצב/ת הפנים לקחת בחשבון את סוג השיש עבור גרם המדרגות בעת בחירת סגנון עיצוב הבית או המבנה הציבורי,כדי לשמור על קו עיצובי אחיד בחלל כולו, יש לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים צבע השיש, מרקם גימור,צורת המדרגה ועובי בעת ההזמנה,

יתרונות מדרגות שיש

חומר הגלם עמיד לאורך זמן רב להבדיל מחומרים שונים בשוק, גם אם המדרגות מותקנות בחוץ התקנה מקצועית תאפשר עמידה בעונות השנה בין אם בחום הקיץ או ברוחות גשמים ושלגים בחורף.
תחושת היוקרה – המדרגות מחומרים טבעיים ובגוונים נעימים הנבחרים ע"י הלקוח בצבים כמו אפור עדין, מוקה, צהוב בהיר לבן ושחור,ניקיון פשוט וקל – את המדרגות מברישים בחומר הנקרא סילר , חומר זה מגן על השיש מפני שריטות ומונע ספיגת המים לחלחל לאבן וכן נותן ברק לאבן השיש מה שמאפשר שמירה על המדרגות לאורך שנים מומלץ לבצע את המריחה כל חצי שנה עד שנה. להבדיל מחומרים אחרים המקבלים בלאי משנה לשנה וצוברים פחת , שיש נשמר לאורך השנים.

איך לבחור

חובה על הלקוח לבחור ספק שיש ומתקין מדרגות מקצועיים, כל התקנת גרם מדרגות נסמכת על מידות מדויקות שמודד מתקין המדרגות,לאחר מכן מעביר המתקין את המידות של מדרגות השיש לחברת ההספקה עמה הוא עובד באופן שותף, על פי המידות נשלחת לייצור בקשה לייצור ולאחר שהמדרגות יוצאות מפס היצור אל הלקוח, מגיע מתקין המדרגות ( אותו בעל מקצוע שמדד את המידות שנדרשו בתחילת התהליך ) להתקין את המדרגות על פי המידות שנלקחו מבעוד מועד.
אין לבצע את הפעולות הנדרשות לעניין זה ע"י פועל פשוט או להחליף בעלי מקצוע בין המדידות להתקנה.
כאשר ההתקנה מתבצעת ע"י מתקין מקצועי אחד שזאת מומחיותו נקבל גרם מדרגות מדויק, אסתטי שמעניק תחושה של שלמות הבית, גרם מדרגות איכותי מקרין תחושה נאה ויוקרתיות לסביבה כולה. כאשר ההתקנה מתבצעת ע"י פועל פשוט ניתן לראות את המגרעות בעבודה במבט מהיר, מעבר לעניין העיצובי ישנו עניין חוקי, גרם המדרגות חייב לעמוד בתקן , כאשר גרם המדרגות לא עומד בתקן בעל המבנה חשוף לתביעה משפטית ע"י כל אדם שימעד בעת מעב ושימוש במדרגות.
כמו כן בדרך כלל כאשר גרם המדרגות אינו עומד בתקן הוא גם בעל בעיות רבות הנובעות מהספקה והתקנה לקויה מלאה בכשלים בביצוע כמו חיתוכים גסים לא מדויקים הנראים לעין וגורמים לסדקים ורטיבות שגוררים את בעל הבית לתקן ולשפץ ולשלם פי 3 בקיצור לא מומלץ בכלל להתעסק עם ספקים ומתקינים לא מקצועיים וגם נראה גרוע בעיני המתבונן